Przejdź do treści
Strona główna » 07.07.2016 V Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów.

07.07.2016 V Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów.

07.07.2016 odbyły się V Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów województwa podkarpackiego.

Organizatorami byli Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Impreza miała miejsce w parku przy Domu Kultury Śnieżka.

Na tegorocznych Świętojańskich Śpiewaniach gościliśmy uczestników ze ŚDS w Nowej Wsi, Lubaczowa, Przysiek, Tarnobrzegu, Baranowa Sandomierskiego, Tyczyna, Brzostka, Strzyżowa, Stalowej Woli, Ropczyc, Kolbuszowej, Spiach, Cieszanowa, Ustrzyk Dolnych, Jelnej, a także ŚDS w Dębicy. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać program artystyczny przygotowany przez uczestników Domu Seniora w Dębicy. Gościnnie, jako widzowie, przybyły również dzieci ze Świetlicy Zgrana Paka.

Podstawowym celem Świętojańskich Śpiewań jest spotkanie integracyjne uczestników ŚDS-ów z terenu województwa podkarpackiego. Każdy z Domów został poproszony o przygotowanie dwóch dowolnych piosenek o tematyce miłosnej. Sposób wykonania, stroje, aranżacja, układy choreograficzne są zupełnie dowolne i mają być dostosowane do możliwości uczestników. Spotkanie jest organizowane jako przegląd a nie konkurs więc nie ma wygranych i przegranych.

Jak co roku uczestnicy spotkania mieli możliwość wykazać się sprytem w poszukiwaniu „kwiatów paproci”, czyli małych paczuszek ze słodyczami. Stałym punktem Świętojańskich Śpiewań jest konkurs na najładniejszy wianek świętojański, w kategorii kwiaty żywe oraz kwiaty sztuczne. Jury w składzie Mariusz Szewczyk ( Burmistrz Miasta Dębicy ), Wojciech Iwasieczko ( Zastępca Burmistrza miasta Dębicy ), Małgorzata Kędzior ( Dyrektor MOPS w Dębicy ), Marzena Socha ( Zastępca Dyrektora MOPS w Dębicy ), Piotr Niedbalec ( Dyrektor PCPR w Dębicy ) wybrało dwa wianki. Zdobywcą nagrody w kategorii kwiaty żywe był ŚDS w Jelnej, natomiast w kategorii kwiaty sztuczne ŚDS w Nowej Wsi.

Wietrzna i chłodna pogoda nie przeszkodziła nam w doskonałej zabawie.

DSC_0471

DSC_0494

DSC_0507

DSC_0502

DSC_0565

DSC_0612

P1130718

P1130737

DSC_0514

DSC_0495

DSC_0515

P1130731

 

Skip to content