Przejdź do treści
Strona główna » 05.07.2012 I Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów.

05.07.2012 I Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów.

05.07.2012r w parku przy Domu Kultury Śnieżka  w Dębicy odbyły się I Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów z województwa podkarpackiego.

Celem spotkania było zwiększenie integracji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, propagowanie wiedzy na temat zdrowia psychicznego przez ukazanie sposobów spędzania wolnego czasu i zainteresowań uczestników zajęć.

Partnerami spotkania był ŚDS w Dębicy i MOK w Dębicy. W Świętojańskich Śpiewaniach wzięło udział 130 osób, przedstawicieli 14 ŚDS- ów z woj. podkarpackiego.

Każdy Dom przygotował 2-3 piosenki o miłości z racji tego, że Noc Kupały to słowiańskie walentynki. Domy reprezentowane były przez grupy muzyczne  i solistów. Niektóre Domy przywiozły swoich akompaniatorów. W związku     z tym, że organizatorzy przygotowali wcześniej śpiewniki z tekstami prezentowanych piosenek wszyscy goście mogli śpiewać  z wykonawcami.

W czasie Świętojańskiego Śpiewania rozstrzygnięty został również  konkursu na najładniejszy wianek świętojański. Każdy Dom mógł wystawić do konkursu jeden, zrobiony u siebie na zajęciach wianek – technika i materiały – dowolne. Jury w składzie p. Katarzyna Ciecieręga właścicielka Kwiaciarni Irys i p. Marzena Socha zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy wybrały dwa najładniejsze wianki. Za wianek z żywych kwiatów upominek dostał ŚDS w Jelnej, a za wianek z elementami sztucznymi ŚDS w Nowej Wsi.

W trakcie Spotkania serwowany był poczęstunek dla uczestników Śpiewania – kawa, herbata, ciasto. Zgodnie z tradycją biesiadowania środowiskowych domów samopomocy z terenu naszego województwa każdy zaproszony Dom przywiózł ciasto wykonane przez uczestników w czasie treningu kulinarnego.

Nie mogło też obyć się bez  konkursu na poszukiwanie kwiatu paproci. Siedmiu szczęśliwców odnalazło „kwiaty paproci” zastąpione paczuszkami ze słodyczami ukrytymi na terenie parku.

 

Skip to content