Przejdź do treści
Strona główna » 27.06.2012 VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie w Ustrzykach

27.06.2012 VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie w Ustrzykach

27 czerwca 2012r odbyły  się  w Ustrzykach Dolnych VIII Międzynarodowe Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy. W Zawodach wzięli udział przedstawiciele 22 Środowiskowych Domów Samopomocy, trzech domów pomocy społecznej  ze Słowacji (z miast: Kalinov, Stropkow, Girlatovce) i Stowarzyszenia Inwalidów z Ukrainy ( z miasta Sambor).   Łącznie startowało ponad 110  zawodników. W tym roku pogoda zawiodła i nie udało się przeprowadzić Zawodów na basenie odkrytym.  Konkurencje rozegrano w części krytej ustrzyckiej pływalni.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy reprezentowała Małgorzata Pytel – bieg w wodzie i wjazd rurą na czas, Kosiba Norbert – bieg w wodzie, Wójcik Łukasz – bieg w wodzie , zjazd rurą na czas. Trenerem był Michał Cudecki.

Nasi uczestnicy zajęli miejsca nagrodzone : Małgorzata Pytel w konkurencji zajazd rurą zajęła 4 i otrzymała okolicznościowy dyplom. W biegu  w wodzie kobiet ta sama uczestniczka zajęła 3 miejsce i dostała brązowy medal.  Łukasz Wójcik w konkurencji bieg w wodzie mężczyzn zajął 5 miejsce i również otrzymał okolicznościowy dyplom. Trener grupy p. Michał Cudecki wziął udział w konkurencji dla opiekunów  i wygrał srebrny medal w konkurencji 25 metrów stylem dowolnym. Oprócz części sportowej gospodarze jak zwykle zapewnili nam miłą atmosferę, poczęstunek i dobrą zabawę w gronie znajomych.