Przejdź do treści
Strona główna » 22.09.2018 XX Sportowa Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. 22.09.2018 I Dębickie Senioralia.

22.09.2018 XX Sportowa Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. 22.09.2018 I Dębickie Senioralia.

W sobotę 22.09.2018 uczestniczyliśmy w XX Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego  w Baranowie Sandomierskim.  Po  uroczystym otwarciu i zapaleniu znicza, konkurencje rozpoczęły kobiety. Nasz ośrodek reprezentowały trzy panie Zosia, Agnieszka i Justynka, a zmagały się w takich konkurencjach jak: rzut piłką do kosza oraz rzuty woreczkiem do celu. Natomiast panowie Waldemar i Adrian swoich sił próbowali w strzałach na bramkę i rzutach woreczkami do celu, niestety nie udało nam się stanąć na podium. Zmaganiom  towarzyszyła fantastyczna atmosfera i duch rywalizacji. Na zakończenie każdy Dom otrzymał  dyplom i   puchar, a zawodnicy drobne prezenty. Burmistrz  Miasta i Gminy Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur na ręce Burmistrza Miasta Dębicy  Mariusza Szewczyka przekazał flagę olimpijską, gdyż w przyszłym roku to  miasto Dębica  będzie gospodarzem XXI Spartakiady Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

I Dębickie Senioralia

W dniu dzisiejszym również w czasie gdy nasze koleżanki i koledzy zmagali się na  Spartakiadzie Sportowej,  kilku uczestników wraz  z opiekunami uczestniczyło w I Dębickich Senioraliach zorganizowanych przez Urząd Miasta i MOPS W Dębicy. Uroczystość rozpoczęła  się mszą świętą  w kościele pw. Ducha Świętego,  po przemarszu na miejsce  nastąpiło uroczyste  rozpoczęcie. Mieliśmy możliwość obserwowania prezentacji poszczególnych zespołów śpiewaczych i seniorów, można było również popróbować dań regionalnych przygotowanych przez zaproszone Koła Gospodyń  i seniorów. Zainteresowani mogli skorzystać z konsultacji  ze specjalistami. Na zakończenie nastąpiło wręczenie dyplomów Aktywnym Seniorom  z poszczególnych gmin.

 

 

 

Skip to content