Przejdź do treści
Strona główna » 14.06.2012 XIV Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

14.06.2012 XIV Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

XIV Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego odbyła się 14 lipca 2012. Organizatorem Spartakiady był Środowiskowy Dom Samopomocy w Tyczynie. Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Burmistrz Tyczyna – Jan Hermaniuk, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej –  Ks. Stanisław Słowik. Spotkanie odbyło się w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej.

Do udziału w zawodach zaproszono przedstawicieli wszystkich 60 ŚDS-ów   z terenu naszego województwa. Wszystkie Domy odpowiedziały na zaproszenie, więc w Kilenarowej stawiło się 360 uczestników zawodów. Wraz z opiekunami    i zaproszonymi gośćmi w Spartakiadzie wzięło udział ponad 550 osób.

Sportowcy zmierzyli się w 5 konkurencjach indywidualnych (rzut do kosza, rzut piłką lekarską, drybling piłką między pachołkami, minigolf, skoki w workach). Konkurencją drużynową było konstruowanie wieży z klocków. Przygotowano również konkurencję dla opiekunów i zaproszonych gości .

Z ŚDS w Dębicy wystartowało 6 zawodników (trzy panie i trzech panów) w konkurencjach indywidualnych.  Mimo, że udział w zawodach zawsze traktujemy jako zabawę i możliwość spotkania z naszymi przyjaciółmi, do wszystkich konkurencji podchodziliśmy z zaangażowaniem. Do Dębicy wróciliśmy z dyplomem i pucharem za udział w Spartakiadzie,  a każdy   z zawodników dostał w podziękowaniu od organizatorów i sponsorów drobne upominki.

Mimo, że cała impreza rozpoczęła się w strugach deszczu, pogoda z godziny na godzinę poprawiała się. Dzięki temu uczestnicy Spartakiady mogli oprócz udziału w zawodach skorzystać z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów – przejazdy bryczką, przejazdy i pokazy motorów typu Trike.

Po oficjalnym rozdaniu dyplomów zawodnicy i goście wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z grilem  i tańcami.

Skip to content