14.06.2012 XIV Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

XIV Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego odbyła się 14 lipca 2012. Organizatorem Spartakiady był Środowiskowy Dom Samopomocy w Tyczynie. Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Burmistrz Tyczyna – Jan Hermaniuk, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej –  Ks. Stanisław Słowik. Spotkanie odbyło się w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej.

Do udziału w zawodach zaproszono przedstawicieli wszystkich 60 ŚDS-ów   z terenu naszego województwa. Wszystkie Domy odpowiedziały na zaproszenie, więc w Kilenarowej stawiło się 360 uczestników zawodów. Wraz z opiekunami    i zaproszonymi gośćmi w Spartakiadzie wzięło udział ponad 550 osób.

Sportowcy zmierzyli się w 5 konkurencjach indywidualnych (rzut do kosza, rzut piłką lekarską, drybling piłką między pachołkami, minigolf, skoki w workach). Konkurencją drużynową było konstruowanie wieży z klocków. Przygotowano również konkurencję dla opiekunów i zaproszonych gości .

Z ŚDS w Dębicy wystartowało 6 zawodników (trzy panie i trzech panów) w konkurencjach indywidualnych.  Mimo, że udział w zawodach zawsze traktujemy jako zabawę i możliwość spotkania z naszymi przyjaciółmi, do wszystkich konkurencji podchodziliśmy z zaangażowaniem. Do Dębicy wróciliśmy z dyplomem i pucharem za udział w Spartakiadzie,  a każdy   z zawodników dostał w podziękowaniu od organizatorów i sponsorów drobne upominki.

Mimo, że cała impreza rozpoczęła się w strugach deszczu, pogoda z godziny na godzinę poprawiała się. Dzięki temu uczestnicy Spartakiady mogli oprócz udziału w zawodach skorzystać z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów – przejazdy bryczką, przejazdy i pokazy motorów typu Trike.

Po oficjalnym rozdaniu dyplomów zawodnicy i goście wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z grilem  i tańcami.