Przejdź do treści
Strona główna » 03.07.2014 Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów

03.07.2014 Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów

Świętojańskie Śpiewania Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego odbyły się już po raz trzeci.
Głównym założeniem Świętojańskich Śpiewań jest spotkanie integracyjne uczestników ŚDS-ów z terenu województwa podkarpackiego . Każdy z Domów został poproszony o przygotowanie dwóch piosenek o tematyce miłosnej. Aranżacje, sposób wykonania, stroje, układy choreograficzne są zupełnie dowolne i mają być dostosowane do możliwości uczestników.
Bardzo często okazuje się, że w Środowiskowych Domach kryją się prawdziwe perełki, jeżeli chodzi o słuch muzyczny. Ważne jest to, aby mieć odwagę stanąć na scenie i zaśpiewać przed sporą publicznością. Dlatego dbamy o to, by atmosfera była przyjazna w celu zminimalizowania tremy i dobrej zabawy.
W czasie spotkania była chwila na poszukiwanie w parku przy Domu Kultury „Śnieżka”, „kwiatów paproci”, czyli małych paczuszek ze słodyczami – wszystkie w szybkim tempie zostały znalezione.
Kolejną atrakcją było wybranie przez Jury: P. Agnieszka Majba-Pochwat (Obserwator Lokalny), P. Krystyna Kamińska (PCPR), P. Marzena Socha (MOPS), p. Magdalena Rozborska i Małgorzata Kotowicz-Czudec (Wydział Polityki Społecznej PUW) dwóch nagrodzonych wianków świętojańskich. W kategorii „Wianek z kwiatów żywych” wygrał ŚDS z Kolbuszowej, a w kategorii „Wianek z elementami sztucznymi” – ŚDS z Nowej Wsi.
Realizując ideę Śpiewania wypełniamy obowiązek wynikający z Rozporządzenia dotyczącego środowiskowych domów samopomocy:
prowadzimy w ten sposób trening umiejętności spędzania czasu wolnego poprzez spotkania towarzyskie, śpiew, zainteresowania muzyką ,
trening umiejętności społecznych – dzięki niemu uczestnicy Świętojańskich Śpiewań uczą się zachowań społecznie akceptowanych począwszy od powitania, prowadzenia rozmów, spożywania posiłków w większym gronie.
Nadmieniamy że w Świętojańskich Śpiewaniach ŚDS-ów brały udział następujące Domy: Ropczyce, Cieszanów, Jelna, Nowa Wieś, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Wysoka Głogowska, Przysieki, Wola Raniżowska, Strzyżów, Brzostek, Brzozów, Mielec, Sieniawa, Baranów Sandomierski, Tyczyn, Kolbuszowa, Ustrzyki Dolne, Dębica.

1
P1100991
DSCN1546
DSCN1557
DSCN1580
DSCN1604

Skip to content