Przejdź do treści
Strona główna » 02.07.2015 IV Świętojańskie Śpiewania Środowiskowych Domów Samopomocy z woj. podkarpackiego

02.07.2015 IV Świętojańskie Śpiewania Środowiskowych Domów Samopomocy z woj. podkarpackiego

IV Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów województwa podkarpackiego odbyły się 02.07.2015r w parku przy Domu Kultury Śnieżka.

Organizatorami byli Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Ideą Śpiewań jest integracja osób z zaburzeniami psychicznymi z mieszkańcami miasta, ale również umożliwienie, tym osobom wyjścia z domu, spotkania się ze sobą, pokazania swoich talentów i spędzenia wolnego czasu poza murami domów.

W tym roku przyjechali uczestnicy zajęć ze ŚDS w Brzozowie, Lubaczowie, Kamieniu, Tarnobrzegu, Baranowie Sandomierskim, Tyczynie, Brzostku, Strzyżowie, Stalowej Woli, Ropczycach, Kolbuszowej, Spiach, Cieszanowie, Wysokiej Głogowskiej, Jelnej, Wolicy (gm. Bukowsko), Mielcu a także ŚDS w Dębicy.

W imprezie wzięło udział 110 uczestników, ich opiekunowie, rodzice i rodziny uczestników z Dębicy, zaproszeni goście.

Każdy ŚDS przygotował 2 piosenki o miłości (powołując się na noc świętojańską). Wszyscy uczestnicy wiedzą, że nie jest to konkurs więc nie było jury i oceniania występów. Jednak stres przed występem często im towarzyszył. Wykonania były różne: z własnym podkładem muzycznym (np. gitary, bębenki), z linią melodyczną i takie ze słowami. Uczestnicy śpiewali solo, w duetach i całymi zespołami. Najczęściej były to znane popularne piosenki polskich wykonawców , więc publiczność mogła pomagać w śpiewaniu. Były również piosenki zagraniczne z włoskim tekstem.

Chcieliśmy utrzymać konwencję pikniku, więc wszyscy mieli koce i korzystali z przepięknej pogody.

Na powitanie wszyscy dostali śniadanie, później była przerwa na kawę i ciasto, oraz pizzę, którą jak co rok sponsorowała Pizzeria Papas.

W czasie trwania Śpiewań przeprowadzono konkurs na wianki świętojańskie. W skład jury weszli: p. Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica, Marzena Socha – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, Monika Skowron – kierownik Centrum Integracji Społecznej w Dębicy.

Jury wybrało wianek z kategorii „Rośliny żywe”, który przygotował ŚDS w Brzozowie. Nagrodę za to wyróżnienie ufundował nasz ŚDS. W kategorii „Materiały przeróżne” wygrał wianek z ŚDS w Dębicy, ale jako gospodarze oddaliśmy nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Dębicy dla ŚDS w Brzostku za ich wianek.

Aby tradycji stało się zadość na zakończenie uczestnicy zabawy szukali w parku 6 „kwiatów paproci”. Podobnie jak w ubiegłych latach były to małe paczuszki ze słodyczami.

Na zakończenie każdy ŚDS dostał pamiątkowe podziękowanie, kwiaty wyhodowane przez uczestników zajęć w Dębicy i drobne upominki od Burmistrza Miasta Dębicy Mariusz Szewczyka.

DSCN4734

DSCN4511

DSCN4656

DSCN4635

DSCN4617

DSCN4584

DSCN4581

DSCN4547

DSCN4453

 

 

Skip to content